Cupa Spaniei: Barcelona - Osasuna 4-0/ Catalanii, cu un pas in sferturi

FC Barcelona este cu un pas in sferturile de finala ale Cupei Regelui, dupa ce a invins pe teren propriu cu 4-0 pe Osasuna, in meciul tur ale optimilor.

In faza urmatoare a competitiei, catalanii ar putea da piept cu marii rivali de la Real madrid, care au invins marti pe Malaga cu 3-2, dupa ce au revenit senzational de la 0-2 la pauza.

Desi argentinianul Lionel Messi a fost rezerva, echipa lui Pepe Guardiola nu a avut nicio emotie in a-si impune superioritatea, Cesc Fabregas ducand scorul la 2-0 printr-o dubla in mai putin de 20 de minute.

Dupa pauza, a intrat si Messi, iar principalul favorit la cucerirea Balonului de Aur a marcat de asemenea de doua ori si a stabilit rezultatul final.