Manchester United, ultima sfert-finalistă a Cupei Angliei

Formaţia Manchester United s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei Angliei, trecând în optimi de echipa de eşalon secund Derby County, în deplasare, scor 3-0.

Golurile a fost marcate de Shaw ’33 şi Ighalo ’41, ’70.

În sferturi s-au mai calificat Arsenal Londra, Chelsea, Sheffield United, Newcastle, Manchester City, Leicester City şi Norwich City.

Confruntările vor fi următoarele: Sheffield United – Arsenal, Newcastle United – Manchester City, Leicester City – Chelsea, Norwich City – Manchester United.

Sursa : news.ro

Saint-Etienne, adversara PSG în finala Cupei Franţei... Gelson Martins (AS Monaco), suspendat şase luni pentru că l-a împins pe arbitru la un meci cu Nimes...

Hello Chef sezonul 7, 18 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Nicoletei Nucă Sambata, 18.05.2024, 15:30