Neymar si Messi, la primul meci impreuna in tricoul Barcelonei! Catalanii au spulberat pe Santos cu 8-0!

Neymar si Messi au evoluat pentru prima data impreuna in tricoul formatiei FC Barcelona. Desi colaborarea pe teren intre cei doi a durat numai 16 minute, gruparea catalana s-a distrat cu Santos, in cea de-a 48-a editie a trofeului "Joan Gamper". Fosta echipa a lui Neymar a fost spulberata pe “Nou Camp“ cu scorul de 8-0!

Golurile partidei au fost marcate de Lionel Messi (‘8), Leo (’12-autogol), Alexis Sanchez (‘21), Pedro (‘29), Cesc Fabregas (’53, ‘68), Adriano (‘75) si Dongou(‘83)

Neymar a intrat la pauza si a oferit pasa decisiva pentru golul de 6-0, marcat de Fabregas, si a fost simultan pe teren cu Messi, timp de 16 minute, argentinianul fiind inlocuit de Dongou.

In afara pasei de gol pentru Fabregas, Neymar si-a mai trecut in cont si o bara, dar si alte cateva actiuni personale.

VIDEO! Asculta cum urla la 15.000 RPM noul motor Mercedes F1 de 1.6 litri Turbo... Mihai Stoica: "Piturca ar trebui sa ia lectii de la Reghecampf daca vrea sa duca echipa nationala la Mondiale!"...

Hello Chef sezonul 7, 18 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Nicoletei Nucă Sambata, 18.05.2024, 15:30