VIDEO! Europa League: Porto cu un pas in finala, dupa 5-1 cu Villarreal

FC Porto este ca si calificata in finala Europa League dupa ce a trecut aseara cu 5-1, pe propriul teren, de singura echipa din afara Portugaliei ramasa in competitie, Villarreal.

Spaniolii au jucat foarte bine in prima repriza si au deschis scorul chiar inainte de pauza, dar Porto, cu fundasul roman Cristian Sapunaru integralist, s-a dezlantuit la reluare, cu cinci goluri, dintre care patru marcate de golgeterul acestei editii, Falcao.

Tot ieri, in duelul portughez din semifinale, Benfica a trecut cu 2-1, la Lisabona, de Sporting Braga.

Benfica Lisabona (Portugalia) - Sporting Braga (Portugalia) 2-1

Au marcat: Jardel 50, Cardozo 60 / Vandinho 53 VEZI VIDEO AICI!

Au marcat: Jardel 50, Cardozo 60 / Vandinho 53

FC Porto (Portugalia) - Villarreal CF (Spania) 5-1

Au marcat: Falcao 49-penalty, 67, 75 si 90, Guarin 61 / Cani 45 VEZI VIDEO AICI!

Mansa a doua a semifinalelor va avea loc pe 5 mai.

Finala Europa League se va disputa in ziua de 25 mai, pe "Aviva Stadium" din Dublin.

Monica Niculescu s-a calificat in semifinalele la Estoril... FC Timisoara - FC Brasov 2-0/ Banatenii se mentin pe primul loc...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00