Antena Căutare

21 de ani de Antena 1, 21 de momente speciale cu Anda Adam!

Pe 29 noiembrie, se împlinesc 21 de ani de când Antena 1 e mereu aproape de telespectatorii săi, oferindu-le divertisment și programe de calitate, dar și campanii jurnalistice și umanitare în urma cărora mii de oameni au fost ajutati, îndrumați și sprijiniți în momente mai puțin fericite din viața lor, campanii în urma cărora s-au schimbat legi și proceduri.

Pe 29 noiembrie, se împlinesc 21 de ani de când Antena 1 e mereu aproape de telespectatorii săi, oferindu-le divertisment și programe de calitate, dar și campanii jurnalistice și umanitare în urma cărora mii de oameni au fost ajutati, îndrumați și sprijiniți în momente mai puțin fericite din viața lor, campanii în urma cărora s-au schimbat legi și proceduri.

La 21 de ani de Antena 1 vedetele postului fac o introspecție în sufletele lor și rememorează 21 de momente speciale din viața lor, momente care le-au marcat existența și care fac parte din istoria lor personala. #21momentespeciale


21 de momente speciale cu Anda Adam!


1. De fiecare dată când mă revăd cu mama, care locuiește în America.

2. Când mi-am luat cățelușul Mercy, care mi-a adus o bucurie enormă în suflet.

3. Când am fost prima dată pe locul 1, la radio, în afara țării, cu piesa “Love On You”.

4. Primul meu concert pe care l-am susținut în Piata Constituției, în fața a 20.000 de oameni, cu ocazia eclipsei de soare, imediat după ce am lansat primul meu single cu RACLA, "Nu Mă Uita", când am avut emoții maxime.

5. Când am avut primul concert în afara țării, înTurcia, după succesul cu “Love On You”.

6. Când am cântat în duet cu Jay Sean.

7. Când l-am întâlnit pe 50Cent, atunci când a susținut un concert în România.

8. Când i-am revăzut pe tata și fratele meu, după mult timp, pentru că ei locuiesc în Australia.

9. Când am auzit prima dată la radio primul meu single, "Nu MăUita".

10. Când mi-am cumpărat prima mașină, din primii me bani.

11. Când am cântat în Liban, în cadrul evenimentului NRJ Tour, pe aceeași scenă cu Sean Kingston și Chris Willis.

12.Când am susținut primul concert în New York, în același club în care a cântat Lady Gaga (Terminal 5)

13. Când am zburat prima dată cu avionul în New York. A fost super, dar mi s-a părut că zborul nu se mai termină. (râde)

14. Când am cunoscut, la unul din concertele mele din țară, o fană care îmi seamănă enorm, era clar sosia mea!

15. De fiecare dată când văd și aud câți oameni îmi strigă numele în timpul concertelor și cântă odată cu mine. S-a întâmplat ca de câteva ori, în cei 15 ani de carieră, să am concerte chiar de ziua mea de naștere. Am primit un tort pe scenă și câteva mii de oameni mi-au cântat "La Multi Ani!” Nu pot să explic în cuvinte acele emoții.

16. Fiecare ediție "Te cunosc de undeva!", de unde am rămas cu atât de multe amintiri plăcute. Repetițiile, glumele pe care le facem, am cei mai minunați colegi.

17. Când am văzut prima dată New York-ul, în 2002.Mi se părea că am ajuns pe altă planetă.

18. Când am zburat prima oară cu un elicopter, se întâmpla în Las Vegas, și mi-a plăcut enorm de tare senzația.

19. Cândamcântat la Fortza Zu în fața celui mai numeros public din cariera mea, peste 70.000 oameni.

20. Când aproape am salvat pe cineva de la moarte, în urma unui accident de motocicletă. Întâmplarea a făcut să mă aflu în zonă și să pun imediat mâna pe telefon, să sun la Urgențe, să mă folosesc de numele meu (lucru pe care de foarte puține ori l-am făcut în viața mea) și să insist ca o ambulanță să ajungă la locul accidentului, în numai câteva minute.

21. Unul din cele mai recente momente plăcute din viața mea a fost acela în care m-am logodit cu iubitul meu, Sorin.

Care sunt dorintele tale? Care sunt lucrurile la care visezi? Enumeră-le mai jos, iar fix peste un an vei primi această listă pe adresa ta de email pentru avedea cate dintre ele au devenit realitate! http://vreimaimult.a1.ro/

Alex Velea îi dă cu împrumut hainele sale lui Jorge: „Neapărat să mi le înapoieze. Vor fi expuse”... 21 de sfaturi de la jurații ”Hell’s Kitchen – Iadul Bucătarilor”...

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Video recomandate
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 4: Mousse de ciocolată cu fructe de pădure
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 4: Mousse de ciocolată cu fructe de pădure Marti, 23.04.2024, 10:00
Ai filme bune în AntenaPLAY Vezi acum
Citește și
Ultimele știri
x