Articole despre eduard novak

Canotorii de aur de la Campionatul European, ignorați de Ministerul Sportului la întoarcerea în țară. Cum se scuză Eduard Novak

Canotoarele din delegația României au făcut o serie de declarații acide la adresa oficialilor, după ce au fost așteptate doar de jurnalişti şi oficiali din cadrul Federaţiei Române de Canotaj la aeroport. Pe cine dă vina minstrul Sportului.

Marti, 16.08.2022, 13:17
Eduard Novak, primul ministru în funcţie medaliat în istoria Jocurilor Paralimpice. Acesta a obținut medalia de argint la ciclism

Ciclistul Eduard Novak, ministrul Tineretului şi Sportului, a reușit să obțină medalia de argint în proba de urmărire individuală pe 4.000 m (categoria C4), la Jocurile Paralimpice 2020 de la Tokyo. Iată declarația acestuia. Scrimera Ana-Maria Popescu i-a transmis și ea un mesaj de felicitare.

Vineri, 27.08.2021, 11:18
Eduard Novak, ministrul Tineretului și Sportului, interviu exclusiv, la Super Neatza

Turneul final al Campionatului European de fotbal se desfășoară în perioada 11 iunie - 11 iulie 2021, într-un format cu 24 de echipe. Pentru prima oară în istoria competiției, meciurile vor fi găzduite de stadioane din 12 orașe, inclusv...

Joi, 10.06.2021, 09:49
Eduard Novak a cucerit trei medalii la Campionatele Mondiale de paraciclism pe velodrom

Preşedintele Federaţiei Române de Ciclism, Eduard Novak, a cucerit trei medalii la Campionatele Mondiale de paraciclism pe velodrom de la Milton, Canada, se arată într-un comunicat.

Luni, 03.02.2020, 12:08
Viața nu are limite pentru Eduard Novak: ”Mi-am spus că viața mea este în sport și a trebuit să mă întorc”

Campionul Eduard Novak și-a depășit de mult condiția. Este campion olimpic la jocurile Paralimpice de la Londra. Acesta a suferit un accident rutier în 196, în urma căruia i-a fost amputat piciorul drept.

Joi, 06.09.2018, 12:50
Sinteza Zilei: Eduard Novak, campionul care îşi înfruntă în fiecare zi destinul

A avut un accident teribil în urmă căruia i-a fost retezat un picior, dar acest lucru nu l-a împiedicat să lupte. A devenit pentru prima dată în istorie campion olimpic cu aur la ciclism, jocurile paralimpice.

Luni, 11.11.2013, 23:47
Circa 1500 de oameni au facut turul orasului Targu Mures pe biciclete

Masinile n-au avut loc ieri pe strazile din Targu Mures din cauza bicicletelor. Circa 1500 de oameni au facut turul orasului pe doua roti. In fruntea plutonului, s-a aflat campionul de la Jocurile Paralimpice, Eduard Novak.

Duminica, 23.09.2012, 11:05
1500 de oameni au facut turul orasului Tirgu-Mures pe biciclete

Masinile n-au avut loc ieri pe strazile din Tirgu-Mures din cauza bicicletelor. 1500 de oameni au facut turul orasului pe doua roti. In fruntea plutonului s-a aflat campionul de la Jocurile Paralimpice, Eduard Novak.

Duminica, 23.09.2012, 09:33
Secretul lui Eduard Novak, sportivul medaliat cu aur la Jocurile Paralimpice: "Trebuie sa vrei din inima"

Eduard Novak, primul campion paralimpic al Romaniei, ne-a demonstrat un lucru extrem de important: atunci cand vrei, se poate. Se poate chiar daca nu ai maini, picioare sau noroc. Iti trebuie doar o vointa de fier.

Miercuri, 19.09.2012, 13:08
Primul campion paralimpic al Romaniei, la Neatza

Eduard Novak, primul campion paralimpic al Romaniei, a venit la Neatza sa vorbeasca despre povestea lui.

Miercuri, 19.09.2012, 09:14
Paralimpicii romani, in frunte cu campionul Eduard Novak, au revenit acasa

Sportivii romani care au participat la Jocurile Paralimpice de la Londra s-au intors in tara. Participarea la aceasta competitie a fost cea mai mare realizare din viata, au spus sportivii la sosirea pe Aeroportul Otopeni. Cel mai aplaudat a fost Eduard Novak, ciclistul care a obtinut doua medalii la Londra.

Marti, 11.09.2012, 14:46
Harghita: Campionului mondial la paraciclism i-au fost furate bicicletele

Jaf de 20 de mii de euro la Harghita. Sase biciclete de concurs au disparut chiar din magazia clubului de ciclism. Jaful pare sa-l fi vizat pe medaliatul cu aur la Campionatele Mondiale de Paraciclism de la Bogogno, Italia, din 2009.

Miercuri, 05.01.2011, 00:00